• Darba laiks: 10:00 - 18:00 Brīvdienās: brīvs

  • Tālrunis: 26637111

Seko mums:

Kā izvēlēties vannu?

Mūsdienās pat mazai vannas istabai ir iespējams piešķirt ekskluzivitāti un eleganci. Akrila vannas latviešiem ir jaunums, bet mūsu apstākļiem tās ir ļoti atbilstošas. Kādas vēl var būt vannas? To cenas? Kāda vannas krāsa ir vispraktiskākā? Kā to pareizi kopt? Kā rīkoties, lai mazā vannas istabā ietilptu gan izlietne, gan veļas mašīna? Sīkumi, kas rada komfortu un uzlabo noskaņojumu.
 


Pēc smagas darba dienas daudzi no mums ielien vannā; vieni atsvaidzināties, citi – sasildīties. Diemžēl standarta dzīvokļu vannas istabas bieži ir mazas un neizskatīgas, tāpēc nav vēlēšanās tajās ilgi uzturēties. Taču mūsdienās pat mazai vannas istabiņai ir iespējams piešķirt ekskluzivitāti un eleganci.

Ierīkojot vannas istabu, vislielāko uzmanību, bez šaubām, piešķiram vannai. Visi vēl lieliski atceramies čuguna vannas, kuras pēc laika vai pat pāris mēnešiem mēdza kļūt dzeltenas un šo dzeltenumu neiznīdēja pat visilgākā un enerģiskākā spodrināšana. Un pēc pāris dienām tās vairs nebija gludas, tāpēc bija jāuzmanās, lai nesaskrāpētos.

Bet laiks nestāv uz vietas, un šīs čuguna vannas jau kļūst par pagātni. Tagad pašas populārākās ir akrila un metāla vannas. Akrila vannas latviešiem ir jaunums, taču mūsu apstākļiem tās ir ļoti piemērotas. Tās ir viegli kopt, tās labi notur siltumu, nav slidenas un ir triecienizturīgas. Arī forma akrila vannām var būt visdažādākā: no mums ierastajām taisnstūra veida, trijstūra līdz sešstūra vai pat ekskluzīvam telpas aizpildīšanas variantam – astoņstūra vannām. Tāpat ir vannas ar rokturīšiem, galvas balstu, sēdeklīti, galvas ritināmo. Notekcaurules atveres var būt gan vidū, gan vannas galā. Bet pats svarīgākais ir tas, ka vairs nevajag pirkt plastmasas vai gumijas aizbāžņus. Vannās ir speciāli hromēti aizgrieznīši. Viens otrs varbūt nepaļaujas uz šo vannu izturību, taču bez iemesla. Ārējais vannu slānis ir sastiprināts ar stikla šķiedru, bet malās un vannas dibenā ir ielaminēti stiprinājumi. Tas garantē stabilu formu.

Kam labpatīkas, var izvēlēties metāla vannas. Skaidrs, ka tās vairs nav tādas, kādas ražoja pirms daudziem gadiem. Šīs vannas ir pārklātas ar 3,5 mm biezu emalju, taču tās tik labi neaiztur siltumu kā akrila vannas. Rietumos parasti zem metāla vannām ierīko sildīšanas sistēmu, taču tas ir dārgi un neekonomiski. Pie tam, tā kā mūsu ūdens pilnībā neatbilst visiem standartiem, emalja var kļūt netīra, to būs grūti notīrīt. No otras puses, firmas, kuras ražo kvalitatīvas vannas, dod tām 20 gadu garantiju.

Vispopulārākās ir baltas vannas, taču iespējams izvēlēties arī krāsainu, piem., gaišzilu, zaļganu, sarkanīgu. Tikai atgādināsim, ka krāsas var ātri apnikt, bet vannu ik pēc gada vai pāris gadiem ne katrs var atļauties nomainīt.

Vannas cena ir atkarīga gan no tās ražotājfirmas vārda, gan no dizaina. Jo jaunāks dizains, jo vanna būs dārgāka. Kā visur, tā arī šeit eksistē vannu mode, kura par laimi nemainās tik strauji kā apģērbu mode. Starp citu, arī zināmas firmas vannu ir iespējams nopirkt gana lēti (100 Ls), ja vien tā ir vecāka modeļa vanna. Tagad modē ir ovālas, apaļas formas vannas.

Gadījumā, ja jūsu vannas istaba ir ļoti maza un nav vietas novietot vannu, ierīkojiet dušas kabīni. Viena no otras tās atšķiras ar ražotāju, krāsu, formu, durvju stiklu, kabīnes pamatni. Plastmasas kabīnes maksā lētāk nekā stikla (piemēram, tās pašas formas un lieluma stikla kabīne maksās apmēram 200Ls, bet plastmasas – 120Ls). Dušas kabīnes pamatnes cena visbiežāk svārstās no 50 līdz 130Lt. Daudzi standarta daudzdzīvokļu mazajās vannas istabiņās māk iespiest veļas mašīnu, bet atsakās no izlietnes. Atgādināsim, ka tagad veikalos var atrast mazas keramikas izlietnes. Tad ietilps gan veļas mašīna, gan nelielā izlietne. Jo izlietne, bez šaubām, ir praktiska un vajadzīga lieta.

Ir vēl viens būtisks vannas telpas atribūts – klozetpods. Tā cena tāpat ir atkarīga no dizaina un ražotāja. Svarīgākais, kam vajadzētu pievērst uzmanību, ir ūdens nolaišanas mehānisma izturība. Labam mehānismam dod gada garantiju. Daudziem klozetpodiem ir ekonomiskais ūdens režīms, t.i., 6 vai 8 l vietā nolaiž tikai 3 vai 4 l – tā ietaupot ūdeni, kurš aizvien sadārdzinās. Ir klozetpodi, kuri vienam cilvēkam gadā ietaupa pat 12 500 l saldūdens. Taču mājās, kurās ir veci cauruļvadi, tāda ekonomiska iekārta var arī nedarboties, jo draud aizsērēšanas briesmas.

Un vēl neaizmirstiet, ka vannas istaba nav tikai vanna, klozetpods, izlietne. Vanna – tas ir gaismas ķermenis, ziepju trauciņi, glāzītes, pakaramie, spoguļi. Neatmetiet ar roku sīkumiem – tie sniegs komfortu un uzlabos noskaņu.

Vannu kopšana
Ikdienas kopšanai izmantojiet sūkli vai lupatiņu un izslaukiet vannu sausu pēc katras mazgāšanās.
Virsmu saudzējiet no ātri sacietējošām šķidrām substancēm (matu un nagu lakas, līmes un tml.), cigaretēm.
Nekādā gadījumā neizmantojiet asu, virsmu skrāpējošu tīrāmo pulveri.
Ierīkojiet vannu vai dušas kabīni atbilstoši ražotāja ieteiktajiem montēšanas norādījumiem.
Akrila vannu kopšanai izmantojiet speciālu kopšanas koncentrātu. Lai izlīdzinātu mazus ieskrambājumus, likvidētu izbalējumus un vieglas deguma zīmes, izmantojiet speciālu pulējamo. Ja ieskrambājumi ir lielāki, izmantojiet smalku smilšpapīru un tikai tad nopulējiet ar pulējamo krēmu.